Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube İşyeri Temsilciliği Toplantısı Yapıldı

Toplantıya Şube Başkanı Bünyamin Kamçı, Şube Başkan Yardımcısı Kasım Yahşi ve yönetim kurulu üyeleri ile Havza Temsilcileri Hakan Erhan ve İhsan Çulhaoğlu birlikte İşyeri temsilcileri katıldı.

Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube İşyeri Temsilciliği Toplantısı Yapıldı

Toplantıya Şube Başkanı Bünyamin Kamçı, Şube Başkan Yardımcısı Kasım Yahşi ve yönetim kurulu üyeleri ile Havza Temsilcileri Hakan Erhan ve İhsan Çulhaoğlu birlikte İşyeri temsilcileri katıldı.

16 Şubat 2016 Salı 11:23
Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube İşyeri Temsilciliği Toplantısı Yapıldı

Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube Havza Temsilciliğinin hazırlamış olduğu İşyeri Temsilciliği toplantısı yapılmıştır.

Toplantıya Şube Başkanı Bünyamin Kamçı, Şube Başkan Yardımcısı Kasım Yahşi ve yönetim kurulu üyeleri ile Havza Temsilcileri  Hakan Erhan ve İhsan Çulhaoğlu birlikte İşyeri temsilcileri katıldı.

Toplantıda eğitim konularının yanı sıra  güncel komular tartışılmıştır. Toplantı sonunda Şube Başkanı Bünyamin Kamçı Basın açıklamasında bulunmuştur.

Basın Açıklamasında 1992 yılında hak arama mücadelesi için yola çıkan Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şubesinin Havza temsilcileri olarak diyoruz ki ; “Yıllarca hak arama mücadelesi yaparken hiç kimseyi aklamak-karalamak için uğraş vermedik. Sadece hakkın ve haklının yanında olmaya gayret gösterdik.  Sendikal mücadelemizde, bu iktidar dönemindeki kadar zulme uğradığımız, haksızlık yaşadığımız ve mahkeme kararlarının uygulanmayarak hukukun yok sayıldığı bir dönemi görmedik ve yaşamadık. Yetkiyi elinde bulunduran sendika, yıllardır kendisini tamamen mevcut siyasi iradenin programına göre kendisini odaklamış durumda.

Bunun ispatı ise, ÇÖZÜM (!)   sürecinde Memur sen eski genel başkanı Ahmet GÜNDOĞDU bir avuç sözde aydınlar ile güneydoğuda çalışmalara yaparak bu süreci anlamayanları “hayvanlardan aşağı “ olmakla bile suçlamış idi. Bugün ise Memur Sen’in taze genel başkanı   Ali YALÇIN kendisini bir yerlere ve birilerine kabul ettirmek için   televizyonlarda kanal kanal gezerek hükümetin anayasa değişikliği çalışmasına   fiilen katılmakta ve ANAYASA PROFESÖRLÜĞÜ yapmaktadır.

Asıl görevleri kamu çalışanının haklarını savunmak olması gerekenler kendilerinden önce olduğu gibi gelecek seçimlere yatırım yapmaktadır. “Milletin iradesi budur, anayasa değişmelidir.”diye feryat figan edenler, kamu çalışanlarını siyasi iradenin   önüne yem etmektedirler. Bizler 2015 yılı sonlarında başkentte büyük eylemlerle kamu çalışanı için hak arama mücadelesi yaparken yetkiyi elinde bulunduranlar Toplu Sözleşme öncesi gizli gizli hükümet yetkilileri ile görüşüyorlardı.

Değerli Eğitim Çalışanı Arkadaşım; Güneydoğuda Kürtçe   –Ermenice-Rumca isimler geri verilsin diyenler,(Hakkari memur Sen il başkanı)   Terörist mezarlıklarında “Katil Devlet” diye bağıranlar, (Hakkari memur Sen il başkanı)  Diyarbakır’da Şeyh Said Ölüm Yıldönümünü anıyoruz diyenler,(13 Şubat 2015 basın.) , 657 sayılı devlet memurları kanunu değiştirip sizi köleleştirmek isteyenler, Kapalı kapılar ardında başbakan ve çalışma bakanı ile pazarlıklar yapıp bizleri Toplu Sözleşme masasında satanlar,  Haksız ve usulsüz görevlendirmelere imza atarak sizleri mağdur edenler, 4+4+4 ile sınıf öğretmenlerini perişan edenler, Sizlerin haklarını aramak yerine hükümetin talimatları ile hareket edenler, Bir çok arkadaşımıza baskı ile üyelik teklif edenler, Sizlerin hak ettiklerini alamazlar, koruyamazlar.  

Değerli Eğitim Çalışanı Arkadaşım; Bizler Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube olarak(Vezirköprü, Havza, Ladik, Kavak) bölgemize sendikal çalışmaların yanı sıra problemler yumağı haline gelmiş olan eğitimdeki sıkıntıları çözmek için de varız.   Tüm eğitim çalışanı arkadaşlarımızı hakkın ve haklının Türk Eğitim Sen çatısı altında yer almaya davet ediyoruz.

Son Güncelleme: 16.02.2016 11:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
307 Temporary Redirect

307 Temporary Redirect


openresty